Problemy z pamięcią i koncentracją oraz trudności w prowadzeniu rozmowy

witam. nie wiem co sie dzieje ze mna. Nie umiem opowiadac co widzialam, gdzie bylam w jakich miejscach na wakacjach, nic nie pamietam, nie orientuje sie, nie kojarze, ciagle milcze, boje sie ludzi, ich obecnosc sprawia ze milcze, rzadko kiedy co kapuje co ktos mowi, mam uczucie omdlenia w ciagu dnia, sennosc, nie umie robic zartow, praktycznie nie skladam zdan, gubie sie w tym co mowie, przekrecam slowa,czuje sie jak down.Nie pracuje od lat.Nie umie logicznie myslec, Gubie sie w terenie.

Ważna byłaby także konsultacja neurologiczna pod kątem zaburzeń w obrazie i funkcjonowaniu mózgu. Można dodatkowo skorzystać z diagnostyki za pomocą testów psychologicznych, która także pozwala wykryć uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Dzień dobry.

Po raz kolejny opisuje Pani swoje dolegliwości, za każdym razem dodając nowe objawy, trochę tak, jakby pławiła się Pani w ogromie nieszczęść, które Panią dotknęły. Pielęgnowanie tych myśli niczego nie zmieni, a czas ucieka.

Pozdrawiam.

Psychologia

W pierwszej kolejności warto byłoby skontaktować się z neurologiem aby wykluczyć przyczyny zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu (luki w pamięci, senność, omdlenia).
Te wszystkie objawy mogą mieć również przyczyny nerwicowe, gdy jesteśmy pod wpływem długotrwałego stresu nasz organizm mobilizuje się do obrony przed stresem wyczerpując swoje zasoby i wtedy może zacząć chorować.
Myślę, że w Pani przypadku warto było skonsultować się z lekarzem psychiatrą, być może odpowiednio dobrane leki mogą poprawić jakość Pani życia by znów poczuć się dobrze.