Problemy z pamięcią u 23-latka

Witam ma pytanie mam problem z pamięcią często zapominam co mam powiedzieć,albo np położe coś i za chwile zapominam. Tak samo mylą mi wizyty które zaplanuje byłem przekonany że mam dzisiaj do lekarza a wyszło że jutro tak samo miałem korepetycje z matmy w środę a poszedłem w czwartek bo byłem przekonany i z takim przekonaniem żyje w pamieci proszę o pomoc na co te obiawy mogą wskazywać byłem u neurologa przeprowadził wywiad postukał młotkiem i powiedział że jest ok

Jeżeli wyniki nie będą odbiegały od normy, wtedy zalecam konsultację u psychologa, bo problemy mogą mieć podłoże psychiczne. Po dokładnym wywiadzie, specjalista zaproponuje jakąś formę terapii, jeżeli uzna że jest ona potrzebna.

Pozdrawiam.

Witam Pana. Problemy z pamięcią mogą mieć podłoże fizjologiczne i to jest kompetencja lekarza by przy pomocy specjalistycznych badań rozstrzygnąć naturę problemu. Możliwe jest również podłoże psychogenne. Badania nad procesami pamięci wskazują jak stres może upośledzać naszą funkcję poznawczą jaką jest uwaga. Od niej zależy ile zapamiętujemy, jak przechowujemy zapamiętany materiał i jak odtwarzamy to co jest w naszej pamięci. Kłopoty z pamięcią mogą być spowodowane stresem, który jest w obecnym Pana życiu. Mogą być też wynikiem sytuacji z dużym ładunkiem stresu zwanych traumatycznymi. Jeśli niepokoi Pana to co dzieje się z Pana pamięcią zachęcam do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Proszę wykonać podstawowe badania lekarskie - czy np. dekoncentracja nie wynika z braku pewnych niezbędnych elementów biochemii organizmu. Warto bedzie również skonsultować sprawę z psychologiem na wizycie osobistej - poszukacie źródła problemu, a ponadto pozna Pan metody wzbudzania koncentracji. W tym celu polecam przede wszystkim spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Lub nawet z psychologiem sportowym - specjaliści pracujący z zawodnikami mają wiele ćwiczeń i metod wspomagających stopień koncentracji. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Ma Pan problem z pamięcią i ciężko się Panu skoncentrować. To musi być bardzo trudna sytuacja, zwłaszcza jeżeli ma Pan dużo obowiązków. Być może wynika to z przeciążenia i zmęczenia organizmu lub przyczyny są inne. Warto skorzystać w tej sytuacji z pomocy psychologa/psychoterapeuty, jeżeli neurolog zaznaczył, że wszystko w porządku.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska