Problemy z układem pokarmowym i wynik histopatologiczny

Dzień dobry! Mam 24 lata i duże problemy z układem pokarmowym. Moje jelita przepełnione są gazami, a stolce występują jak na razie 1-2 razy dziennie w zmienionym kształcie. Wykonałam szereg badań. W tym kolonoskopie. Wynik histopatologiczny następujący: 1) colitis chronica nonspecifica - wycinki z katnicy i poprzecznicy, 2) colitis chronica nonspecifica - wycinski z zstepnicy i esicy, procitsis chronica nonspecifica- wycinki odbytnicy. Dodatkowo kolkowe bóle jelit. Co to oznacza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik w języku polskim brzmi - 1)2) przewlekłe. niespecyficzne zapalenie jelita grubego, 3) przewlekłe, niespecyficzne zapalenie śluzówki odbytu. Wskazana konsultacja z gastroenterologiem.