Problemy ze snem u 9-miesięcznego dziecka

Witam mam straszny problem z moją córeczka ma ona 9mies.od urodzenia nie przespała żadnej nocy spokojnie.od miesiąca śpi w swoim łóżeczku i dalej jest nie spokojna ciągle się budzi i płacze karmie ja 2 razy w nocy butelką.Do tego zaczeła miec problem z spaniem w ciągu dnia zdarza się,że śpi tylko godzinę. wieczorami strasznie płacze chce usnąć a nie potrafi.ma stałe pory karmienia schemat kąpania też jest taki sam.jak juz uśnie wieczorem to budzi sie po 20-30min i nie potrafi usnąć przez ok godz
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam fakt budzenia się rocznego dziecka w nocy, nie jest taki niepokojący, jeśli nie towarzyszą mu inne objawy, jak na przykład wyraźna zmiana w zachowaniu dziecka. Zdrowy, roczny maluch również może się budzić w nocy. Przyczyny tego mogą być różne: dziecko może być głodne, mieć mokrą pieluszkę, zatkany nosek (w czasie infekcji) albo po prostu zegar biologiczny dziecka jeszcze się nie przestawił. Warto by było zwiększyć aktywność malucha w ciągu dnia oraz zadbać o aby wprowadzone rytuały wykształciły odpowiedni dobowy rytm sen-czuwanie . W razie gdyby fakt budzenia się dziecka w nocy dalej Panią niepokoił, proszę skonsultować to z prowadzącym dziecko pediatrą, który zbierze dokładny wywiad i zbada malucha.