Prośba o interpretację MR barku lewego
MR barku lewego badanie wykazuje wzmożenie sygnału i nieznaczne zatarcie zarysów ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego,co może przemawiać za jego niewielkim uszkodzeniem.Przestrzeń podbarkowa zwężona do 5mm.Ponadto dostrzega się obraz mogący sugerować uszkodzenie przednio-górnego odcinka obrąbka stawowego panewki łopatki.Obecności innych zmian patologicznych nie wykazano.Obraz pozostałych elementów stożka rotatorów oraz ścięgna głowy długiej bicepsa przedstawia się prawidłowo.Proszę o interpretację

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania nie jest najgorszy, choć jak opisano pewne nieprawidłowości istnieją. W tej sytuacji należy odciążać bark o ile to możliwe w normalnym funkcjonowaniu. W razie dolegliwości bólowych sugeruję zastosowanie maści z ketoprofenem.