Prośba o interpretację MR głowy z kontrastem
Witam, bardzo proszę o interpretacji MR głowy z kontrastem. Jestem zaniepokojona :( W okołokomorowej istocie białej widoczne są pojedyncze, niecharakterystyczne ogniska wielkości do 5-5mm, wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu-obraz RM nietypowy dla zmian niedokrwiennych/naczyniopochodnych, ze względu na prostopadłe położenie zmian wzgledem układu komorowego i wrzecionowaty kształt nie można wykluczyć pochodzenia demielinizacyjnego.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania
Wynik badania powinien być oceniany przez lekarza zlecającego badanie. Proszę udać się do neurologa, który odniesie wynik badania do badania klinicznego.