Prośba o interpretację MRI głowy w związku z zawrotami

Kobieta 56 l. Prośba o interpr. MRI głowy w zw. z zawrotami. Badanie wyk. w sekw. echa spinowego i gradientowego przed i po dożylnym podaniu kontrastu. W obrębie istoty białej obu półkul mózg. widoczne pojedyncze, drobne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych o lokalizacji głównie podkorowej i średn. do 2,5 mm. Żadne z ognisk nie wykazuje cech ograniczonej dyfuzji czy nieprawidł. wzmocnienia kontrastowego. Obraz w pierwszej kolejności zmian naczyniopoch. o charakt. przewlekłym.

Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
Należy kontrolować czynniki ryzyka tzn wykonać odpowiednie badania, brać leki jeśli jest taka potrzeba, wykonać usg t domózgowych.
Należy rozważyć przyjmowanie leku przeciwpłytkowego/przeciwkrzepliwego.