Proszę o interpretację wyników glukozy i insuliny po obciążeniu 75G

Witam, Od roku jestem na diecie, ale bez znaczących rezultatów. Dietetyk polecił mi zbadać glukozy i insulinę po obciążeniu 75G. Poniżej wyniki, proszę o interpretację. Glukoza na czczo 92 mg/dl Glukoza po 1 h 88 Glukoza po 2 h 76 Insulina na czczo 9,95µU/ml Insulina po 1 h 90,4 Insulina po 2 h 38,1

Bez wywiadu trudno cokolwiek interpretować. Diagnozy stawia lekarz, po wywiadzie i na podstawie wyników badań, które obrazują stan Pacjenta, zpewnością nie tylko z jednego badania. Dietetyk, który zlecił Pani te badania z pewnością też zna Panią na tyle, aby lepiej się móc wypowiedzieć. Wyniki insuliny wskazują na hiperinsulinemię, natomiast opadająca krzywa cukrowa kwalifikuje się do kosnultacji z diabetologiem. Szkoda, że nie znamy poziomu glukozy po pół godziny. Ważne też, jak te wyniki mają się do wyników sprzed roku, czyli sprzed rozpoczęcia diety. Rok, to jest z pewnością wystarczająco dużo czasu, by ocenić, czy dieta, którą Pani stosuje jest skuteczna, tz, czy Pani samopoczucie wyniki badań uległy poprawie.