Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego po kolonoskopii

Miałam wykonywaną kolonoskopię by wykluczyć inne choroby jelit a potwierdzić zespół jelita drażliwego. Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego: "Błona śluzowa odbytnicy o typowej budowie gruczołowej z wybroczynami i z ogniskowymi naciekami limfocytarnymi. Dgn; Proctitis chronica." Lekarz u którego byłam z tym wynikiem powiedział, że to nic co trzeba leczyć i że każdy to ma po podrażnieniu jelit środkiem czyszczącym do kolonoskopii. Ja jednak martwię się czy to trafna diagnoza i czy napewno to IBS skoro na wyniku wyszło przewlekłe zapalenie oraz nacieki limfocytarne. Gdy szukałam podobnych wyników w internecie natknęłam się na limfocytowe mikroskopowe zapalenie jelit. Czy taki wynik może sugerować mikroskopowe zapalenie jelit? Bardzo proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani, wynik raczej nie wskazuje na mikroskopowe zapalenie jelit. Proszę się nie martwić