Proszę o radę odnośnie blokady psychicznej

Witam. Mój problem dotyczy blokady wewnętrznej, ponieważ jestem w trakcie rozwodu. Byłam przez 30 lat w związku toksycznym, mąż jest uzależnionym alkoholikiem. Dowiedziałam się, że mam blokadę na nowe znajomości z mężczyznami i mam mało wiary w siebie. Nie wiem jak ten problem rozwiązać i jak nad tym pracować, gdyż moim zdaniem jestem otwarta na nowe znajomości, pragnę kogoś poznać komu mogłabym zaufać i mieć tzw. bratnią duszę, bo w tej chwili to jestem bardzo samotna, moje życie to praca i dom. Tylko z córką mam bliskie kontakty i mogę jej zaufać i się wyżalić. Wiem, że nie powinno tak być, ale nie wiem jak z tego teraz wybrnąć. Powinnam udać się do psychologa, ale nie stać mnie na prywatne wizyty, ponieważ sama ponoszę koszty utrzymania mieszkania i niewiele mi zostaje z wypłaty, dlatego proszę o pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Na Pani obecne trudności w nawiązywaniu relacji mogły mieć duży wpływ doświadczenia związane z toksycznym związkiem, ale nie tylko.
Dużą rolę mogą odgrywać inne dotychczasowe doświadczenia, wyniesione na etapie dzieciństwa, dorastania, istotne wydarzenia na ważnych etapach życia, relacje w Pani rodzinie pochodzenia itd.

Bez tych danych trudno udzielić Pani konkretnej rady.
Obarczanie natomiast problemami córki z pewnością nie jest korzystne ani dla niej, ani dla Pani. Córka może udzielić Pani wsparcia, jednak nie ma możliwości pełnienia przez nią roli psychoterapeuty.
Proszę zastanowic się również, jak obecne doświadczenia mogą wpłynąć później na jej samopoczucie oraz przyszłe relacje w związkach.

Relacja z terapeutą natomiast może stać się dla Pani źródłem oparcia, siły, poczucia bezpieczeństwa i akceptacji.
Bezpłatną pomoc psychologiczną oraz terapię indywidualna i grupową dla żon i rodzin osób uzależnionych oferują poradnie leczenia uzależnień.
Może Pani również skorzystać z psychoterapii w ramach poradni lub oddziału (dziennego lub całodobowego) leczenia nerwic.

Polecam Pani informacje, które moga się przydać:
http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid...

Z pozdrowieniami