Proszę o zinterpretowanie wyniku biopsji cienkoigłowej

Mam 17 lat. 2 tygodnie temu wyczułam guzek na lewej piersi pod sutkiem. Lekarz stwierdził po badaniu palcami, że to cysta. Pani, która wykonywała biopsję, poinformowała mnie, że to mogą być początki torbieli, pobrała bardzo małą ilość gęstej substancji z odrobiną krwi. Wyniki biopsji: Z rozmazu komórki wysięku zapalnego z granulocytami. Jestem po wizycie u lekarza, mam kontrolę za 3 miesiące. Czy mam powody do niepokoju?

Witam serdecznie!

Z opisu wygląda na to, że była to torbiel o charakterze zapalnym. Takie torbiele powstają zwykle w wyniku zatkania kanalików mlecznych w piersi, a następnie nadkażenia bakteryjnego. Jeżeli nie ma Pani dolegliwości, gorączki, opróżnienie torbieli dla celów diagnostycznych jest również zabiegiem leczącym. Po opróżnieniu torbieli nalezy wykonać USG i jeżeli jest wszystko w porządku - kontrolna wizyta i badanie po 3 miesiącach.

W razie dolegliwości bólowych, gorączki, należałoby rozważyć ewentualne włączenie antybiotyku.

Pozdrawiam serdecznie