Pryszcz w sutku a smarowanie go maścią

Witam. Miesiac temu wyszło mi cos w sutku. Taki jakby maly syfek. Pani w aptece polecila mi masc tormentiol. Po jakims czasie sutek spuchl i pojawil sie obrzek (nie stosowalam tej masci regularnie a obrzek pojawil sie po paru dniach od niestosowania). Bylam u gin ale zapomnialam o tym tormentiolu a przez obrzek na razie lekarz nic nie widzial. Czy tormential mogl spowodowac obrzek?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa ponownie lub do poradni leczenia chorób piersi