Przemoc w związku

Zwiazek z moim partnerem byl burzliwy i toksyczny.Dochodzilo z jego strony do przemocy.Nie wiem czy chce byc z kims kto moze mnie w kazdej chwili uderzyc gdy powiem lub zrobie cos czego nie powinnam.Kocham go i do tej pory nie wyobrazalam zycia bez niego ale z drugiej strony go nienawidze za to ile krzywd mi wyrzadzil.Chcialabym zebrac sily by zakonczyc zwiazek w ktorym boje sie spotkac z kolezanka czy dostaje bezpodstawny ochrzan ze sie lenie boje sie jego reakcjize bedzie chcial mnie zabic

Warto, żeby poszukała Pani wsparcia wśród bliskich, także możliwości interwencji w trudnych sytuacjach, gdy zdecyduje się Pani na działanie i stawianie granic. Zabezpieczenie się od strony finansowej, pracy, mieszkania itp pomoże Pani wytrwać w decyzji, a także pozytywnie wpłynie na samoocenę i pomoże przezwyciężyć trudności. Może także warto spotkać się z psychologiem w celu pracy nad sobą, stawianiem granic, asertywnością, poczuciem wartości itp. co pomoże wytrwać w decyzji i podejmować kolejne kroki uniezależnienia się od partnera oraz prowadzące do lepszych relacji i spełnienia. Czasem jest tak, że się kogoś kocha, ale nie potrafi się z nim żyć i wtedy rzeczywiście warto zadbać o siebie.

Witam. To co dopiero potem, kiedy bylibyście małżeństwem. Ma Pani prawo odejść i już. Gdyby groził, proszę to zgłosic na Policję lub przynajmniej rodzicom, i nie okazywać strachu przed odejściem bo jak chłopak widzi Pani strach, to to wykorzystuje i wtedy zastrasza. Tak działa sprawca przemocy.
Magdalena Brabec