Prześladowania w snach

Pytanie głównie do psychologów, psychoterapeutów. Otóż mam problem ze snami. Często śnią mi się sny w których jestem prześladowana, albo ktoś chce mnie zabić. Nie martwiłabym się, gdyby te sny pojawiały się rzadko, a one powtarzają się na tyle często by doprowadzić do stanu z którego boję się wyjść wieczorem na miasto. Może to być jakieś ostrzeżenie, które wysyła mi podświadomość?

W snach najczęściej pojawiają się "podsumowania" informacji i scen z danego dnia (najczęściej w nierealistycznej "papce" sennej) albo uosabiają się nasze rzeczywiste lęki i stres. Proszę się zastanowić czego rzeczywiście się Pani obawia, uświadomić to sobie. Podświadomość raczej nie daje Pani ostrzeżeń - bardziej może być tak, że wyostrza pani uwagę na dane elementy czy sytuacje, przez to że się lęka (tak jak osoba z arachnofobią nie nazwie kropki na suficie kropką, tylko pająkiem). Jeżeli lęk będzie powodował dyskomfort - polecam konsultację z psychologiem. Pozdrawiam.

Prawdopodobnie pani sny są odzwierciedleniem jakichś rzeczywistych lęków - na co dzień pani ich nie odczuwa, wypiera ze świadomości, więc odzywają się w snach. Wato sobie zadać pytanie, co w pani życiu może powodować lęk przez zaatakowaniem, pomyśleć o osobach wobec których się pani tak czuje, boi ich. Więc w pewnym sensie jest to ostrzeżenie - zajmij się swoimi lękami, przyjrzyj im bliżej.