Przesunięcie cyklu przy endometrium na 7 mm

Od roku staramy się o dziecko.Miałam regularne cykle 30-32 dni.Od listopada coś się "rozregulowało" i np.w listopadzie nie miałam miesiączki, dostałam ją w grudniu w sumie po 42 dniach.W styczniu robiłąm testy owulacyjne i mierzyłam temperaturę okazało się,że jajeczkowanie wystąpiło w 21 dc.ale po kilku dniach dostałam miesiączkę.Wczoraj byłam u gin.po sondzie vaginalnej stwierdził iż moje endometrium ma 7 mm i wygląda jak w I fazie cyklu i trzeba będzie przesunąć cykl.Co to znaczy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej lekarz miał na myśli farmakologiczne uregulowanie cyklu. Proszę zastosować się do wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego.