Przeszywający ból w mostku

Przeszywający ból w mostku. Zaczęło się rok temu, od uczucia ciężkości w klatce piersiowej - po rozciągnięciu ramion coś "strzyknelo" w mostku i ból minął... Nawracał coraz częsciej bez okreslonej przyczyny. Aktualnie podczas kichania czuję silne ukłucie w mostku, oraz podczas wydechu (skurczonej klatce piersiowej), nie mogę np. podciagać się na drążku, podczas leżenia na boku jednym i drugim mam uczucie dyskomfortu w mostku. Prześwietlenie klatki oczywiscie nic nie wykazało, EKG również.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, bol moze mieć charakter mięśniowy dlatego zalecałbym udać sie do neurologa celem ustalenia przyczyn dolegliwości i wdrożenia terapii. Z badan obrazowych pomocne moze byc wykonanie badania rezonansu magnetycznego. Pozdrawiam