Przewlekłe zapalenie stawu lędźwiowo-krzyżowego u 23-latki

Co może oznaczać i jak można leczyć przewlekłe zapalenie stawu lędźwiowo-krzyżowego u 23-letniej kobiety? Objawy: ciągły ból, niepoddający się leczeniu (długotrwale duże dawki niesteroidowych leków przeciwzapalnych, dwukrotnie sterydowy zastrzyk dwustawowy, jonoforeza z butapirazolu). CRP i OB są w normie.

Jeśli farmakoterapia i fizykoterapia nie daje pozytywnych rezultatów proponowałbym wykorzystać ortopedyczną terapię manualną.
Ważnym elementem tej terapii jest diagnostyka funkcjonalna, która może wskazać co jest pierwotną przyczyną powstawania bólu. Oprócz tego w terapii manualnej mamy szereg technik przeciwbólowych oraz metod, które pozwalają odzyskać utracone funkcje (np. ruchomość stawu, siłę mięśniową).

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Chomiuk