Powracające zapalenie stawu krzyżowo-biodrowego

Witam, od kilku lat cierpie na powracające zapalenie stawu krzyżowo biodrowego. Objawy to nerwobóle w okolicy posladkowej udowej i krzyżowej. Z czasem jest tylko gorzej i do tego zapalenie zaczeło obejmować również drugi staw. Mam 23 lata i uniemożliwia mi to normalne życie. Wg badań lekarz orzekł że w kręgosłupie nie ma żadnych zmian a problem tkwi typowo w stawach krzyż/biodr. Stwierdzono u mnie również lumbalizacje l/s. Wiem że termolezja i blokada likwiduje tylko na jakiś czas ból. Pomocy..

Od dawna powinien Pan współpracować z fizjoterapeutą. Prawdopodobnie w Pana przypadku skuteczna będzie mobilizacja stawów np. metodą Mulligana. Stan zapalny stawu może mieć też podłoże bakteryjne - to należy sprawdzić.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki