Przyczyny bólu brzucha po lewej stronie

Witam!
Mam pytanie. Mianowicie kochałam się z moim chłopakiem 15 dnia cyklu. Wcześniej czułam ból brzucha po lewej stronie (uważam, że był to ból jajnika). Minęły cztery dni i znów zaczynam czuć ból tej lewej strony. Czego mogą to być objawy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Możliwe, że za pierwszym razem poczuła Pani ból owulacyjny. Owulacji mogło towarzyszyć nieduże krwawienie, które powoduje utrzymywanie się dolegliwości również w drugiej fazie cyklu. Hipotezę tę potwierdzi zniknięcie bólu podczas lub krótko przed miesiączką. Niewykluczone też, że w jajniku powstała tzw. torbiel czynnościowa. Jeśli ból nie minie w kolejnym cyklu, konieczna będzie wizyta u ginekologa i badanie, także USG, by sprawdzić tę możliwość. Torbiel czynnościowa wchłania się zwykle samoistnie w ciągu 1-2 cykli. Czasem konieczne jest leczenie za pomocą tabletek antykoncepcyjnych (1-2 opakowania).
Pozdrawiam serdecznie!