Przyczyny codziennego bólu głowy u 22-latka

Czym może być spowodowany codzienny ból głowy? Od rana do wieczora, od około miesiąca

Karol KoĹakowski

A czy występują jakieś inne objawy? W którym miejscu boli głowa? Czy w ostatnim czasie brał pan dużo leków przeciwbólowych?

Przyczyn może być nieskończenie wiele, na początku poleciłbym zmierzenie ciśnienia tętniczego krwi.

Mikołaj Cyganok

Witam! Istnieje bardzo wiele przyczyn bólu głowy. W diagnostyce istotnymi są: charakter, umiejscowienie, nasilenie (stałe, zmienne), oraz obecność lub brak towarzyszących objawów (np.aura w migrenie: światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięk, nudności, lokalizacja). Długotrwały ból głowy nie powinien być bagatelizowany, dlatego sugeruję pilnie udać się do lekarza rodzinnego.