Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny i konsekwencje podwyższonego poziomu MPV

Witam, w badaniach laboratoryjnych krwi wyszło mi MPV 12,6 fl gdzie norma w tym laboratorium jest 6,5-12,0 a w wynik moczu w osadzie wykazał liczne bakterie. Uprzejmie proszę o informację, jakie tego mogą być przyczyny oraz przede wszystkim konsekwencje? Czy może to oznaczać jakąś poważną chorobę? Czy należy powtórzyć badania, abo wykonać jakieś inne, dodatkowe, aby stwierdzic, co tak naprawdę mi dolega? Z czym w ogóle mogą wiązać się tego typu wyniki? Wizyta u lekarza odległa i chciałbym się wcześniej dowiedzieć, co może być przyczyną bakterii w moczu i podwyższonego MPV. Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Samo nieprawidłowe MPV przy prawidłowym obrazie pozostałych wartości morfologii nie jest niepokojące. Liczna flora bateryjna wskazuje na infekcje.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Dzień dobry. MPV to średnia wielkość płytki krwi. Pański wynik mimo, że powyżej normy raczej nie świadczy o nieprawidłowości, jednak bez pozostałych wyników badania krwi nie mogę tego powiedzieć jednoznacznie. Co do obecności bakterii, to jeżeli nie towarzysza temu objawy zakażenia układu moczowego, to nie ma potrzeby leczenia Jeżeli jednak ma pan objawy zakażenia układu moczowego to wskazany jest posiew moczu i odpowiednia antybiotykoterapia.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy