Przygotowanie do badania kolonoskopii

Witam. W poniedzialek o godzinie 11 mam miec robiona kolonoskopie.Do czyszczenia mam CITRAFLEET.Kiedy powinnam zaczac sie czyscic? W piatek wieczorem ide na wieczor panienski kolezanki, czy moge pic alkohol ? Lekarz, ktory bedzie wykonywal kolonoskopie zapewnil, ze dostane dobre znieczulenie, podczas ktorego wiekszosc osob nawet spi, o jakim znieczuleniu mowa? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Powinna Pani postępować zgodnie z zaleceniami ośrodka w którym będzie wykonywana kolonoskopia. Każdy z ośrodków, stosownie do godziny badania może mieć inny schemat przygotowania. Nie wiem o jakim znieczuleniu mówi lekarz, ale standardem jest analgosedacja. Więcej o tym rodzaju znieczulenia znajdzie Pani na Facebooku , na stronie naszej kliniki Melita Medical.