Przyjmowanie antybiotyku Duomox i tabletek antykoncepcyjnych a owulacja

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne, a lekarz przepisał mi antybiotyk Duomox, który zmniejsza ich działanie. Antybiotyk przyjmuję od dziś. Czy w skutek zmniejszonej ochrony przed ciążą może dojść do owulacji? Czy istnieje ryzyko ciąży jeśli ostatni stosunek płciowy miał miejsce 2 dni temu, a antybiotyk przyjmuję od dziś ? pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę powtórzyć pytanie i podać nazwę stosowanych tabletek antykoncepcyjnych. Z reguły w trakcie antybiotykoterapii i przez 7 dni zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji (np. prezerwatywa). Postępowanie może różnić się jednak w zależności od fazy cyklu. Nie można wykluczyć możliwości owulacji.