Przypominanie o przeszłości podczas wyznaczania obowiązków

Kiedy ktoś wyznacza mi obowiązki, do czegoś jak się wydaje zmuszając, to przypomina mi się mimo woli bolesna przeszłość. Dlaczego tak się dzieje?

Witam,
Niewiele pani pisze o sobie. Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie znając szczegółów :)
Ale nasz umysł ma to do siebie, że przechowuje różne informacje i wspomnienia i czasami w najmniej odpowiednim momencie przypomina nam o pewnych rzeczach.
Pozdrawiam

Nie wiem czego dotyczą te myśli o przeszłości - czy właśnie była Pani zmuszana do czegoś, czego nie chciała robić? Jeżeli tak, występuje tu dośc prosty mechanizm warunkowania - kiedyś doświadczała Pani nieprzyjemności w sytuacji wykonywania obowiązków i teraz podobna sytuacja wzbudza w Pani negatywne, uwarunkowane wcześniej, reakcje.