Przytycie podczas stosowania Qlairę

Witam, od około 5ciu lat biorę qlairę jako środek antykoncepcyjny, mocno przytyłam (około 10kg) czy szybciej schudnę gdy odstawię całkowicie tabletki czy gdy zmienię na inne? ( Ginekolog przepisała m Sylvie 30 ale przeczytałam że one mają dużo hormonów i nie wiem czy zacząć je brać?

Witam,niestety przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z zatrzymywaniem wody w organizmie. Poza tym dodatkowa porcja hormonów przyczynia się do wzrostu masy ciała. Zmiana tabletek na inne pewnie w tym nie m=pomoże. Ja sugeruję z nich całkowicie zrezygnować to napewno po jakimś czasie pomoże w uregulowaniu wagi, ale zmiana diety pewnie będzie potrzebna.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne a szczególnie te o wysokiej zawartości hormonów mogą powodować wzrost wagi. Antykoncepcja powinna być dobrana indywidualnie do danej osoby. Jeżeli Pani zaczęła tyć należało od razu reagować i zmieniać antykoncepcję. W wyniku źle dobranych tabletek kobiety często puchną i gromadzą wodę w organizmie. Proszę poprosić ginekologa o tabletki z mniejszą ilością hormonów.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk