Pytanie odnośnie polipa endometrialnego

Witam mam pytanie odnośnie pololipa endometrialnego. Został wykryte podczas histero-diagn. Pani doktor zauważyła to już na usg A potem usunęła. Miesiac wcześniej miałam usg u innego lekarza i nie zauważył go czy jest możliwe że był tak mały że nie było widać i w ciągu jednego cyklu tak się rozrosł. Miałam zabieg wylezeczkowanie macicy. Teraz czekam na wynik histopatolog gdyż niewiem jak był duzy

Szanowna Pani, badanie USG jest bardzo specyficznym badaniem, jego jakość zależy w dużej mierze od jakości sprzętu. Polip mógł być po prostu niewidoczny podczas pierwszego badania. Serdecznie pozdrawiam