Refluks i uczucie głodu

Mam następujący problem. Od 8 lat leczę się na refluks połącony z IBS. Zażywam codziennie lek z rodzaju IPP. Wiem że może to powodować rozrost nieprawidłowej flory bakteryjnej. Mój problem polega na tym, że jestem obecnie praktycznie cały czas głodny, nawet godzinę po dość obfitym posiłku, z tym że nie ma dużego znaczenia, co jem. Towarzyszą temu bardzo dłgie pobyty w toalecie. Dodam, że wynik badania na celiakię jest ujemny. Czy może jakieś leki, antybiotyki są w stanie mi pomóc?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - proszę wykonać test na Helicobacter Pylori ( można pobrać próbkę z krwi)
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Rzeczywiście długotrwałe zażywanie IPP zmienia florę bakteryjną. Pomocne jest stosowanie probiotyku. Skuteczny jest Sanprobi IBS, stosowany przez 2-3 miesiące, wystarczy jedna kapsułka po kolacji. Proszę spróbować ograniczyć objętość spożywanych posiłków, jeść mniejsze porcje, ale pięć razy dziennie. Przypuszczam, że jest Pan pod kontrolą gastroenterologa.