Refluks, zapalenie przełyku oraz problemy z oddychaniem
Mężczyzna, wiek 29 Mam refluks (zapalenie przełyku A w/g L-A, nadżerka 4mm) oprócz typowych symptomów od 2 tygodni mam problemy z oddychaniem (wcześniej częsty nieżyt gardła + nosa) tj. dyskomfort przy oddychaniu w pozycji siedzącej, duszność przy odbijaniu. Badanie RTG klatki piersiowej - zgrubienie przy oskrzelowe w dolnych polach płucnych reszta w normie . Biorę Emanera 40mg od 6 tygodni. Czy problemy z oddychaniem może powodować refluks? Do jakiego lekarza się udać? Z góry dziękuję za pomoc
ponad rok temu
Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym
Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam!
Opisane przez Pana trudności w oddychaniu teoretycznie mogą być związane z chorobą refluksową. Zdecydowanie warto jednak wykluczyć inne potencjalne przyczyny duszności i dolegliwości bólowych klatki piersiowej. Powinien się Pan zatem udać do specjalisty pulmonologa.