Refluks, zapalenie przełyku oraz problemy z oddychaniem

Mężczyzna, wiek 29 Mam refluks (zapalenie przełyku A w/g L-A, nadżerka 4mm) oprócz typowych symptomów od 2 tygodni mam problemy z oddychaniem (wcześniej częsty nieżyt gardła + nosa) tj. dyskomfort przy oddychaniu w pozycji siedzącej, duszność przy odbijaniu. Badanie RTG klatki piersiowej - zgrubienie przy oskrzelowe w dolnych polach płucnych reszta w normie . Biorę Emanera 40mg od 6 tygodni. Czy problemy z oddychaniem może powodować refluks? Do jakiego lekarza się udać? Z góry dziękuję za pomoc
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana trudności w oddychaniu teoretycznie mogą być związane z chorobą refluksową. Zdecydowanie warto jednak wykluczyć inne potencjalne przyczyny duszności i dolegliwości bólowych klatki piersiowej. Powinien się Pan zatem udać do specjalisty pulmonologa.