Rozbudowana wyobraźnia u 23-latki

Mam problem ze zbyt rozbudowaną wyobraźnią. Historie przypominają tworzenie fabuły filmu, charakteryzują się bardzo dużą szczegółowością, są bardzo mocno inspirowane moim życiem, ale są jego wersją idealną. Ostatnio przeszukuję internet w poszukiwaniu jakiejś pomocy, aby jakoś to ogarnąć.Stąd moje pytanie czy istnieją sposoby, aby sobie z tym poradzić bez pomocy specjalisty?

Czy mogłaby Pani opowiedzieć jak wygląda takie tworzenie fabuły i co stanowi w tym dla Pani największą trudność?
Bogata wyobraźnia to często talent, którym są obdarzeni (dobrzy) pisarze, scenarzyści, malarze czy inni artyści. W zależności od tego, jak odpowiedziałaby Pani na początkowe pytania oraz od tego co jest tego przyczyną, można by było przeformułować odczuwany problem w Pani wielki atut lub zminimalizować odczuwany przez Panią dyskomfort. Zachęcałabym do konsultacji z psychologiem jeżeli dalej będzie on występował.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Dzień dobry!

W jaki sposób jest to dla Pani problem? Dlaczego chciałaby to Pani w sobie zmieniać? Temat wymaga dłuższej osobistej rozmowy z psychologiem, aby stwierdzić, czy problem rozbudowanej wyobraźni jest Pani cechą i zaletą (ludzie różnią się między sobą cechami, predyspozycjami, umiejętnościami) czy też może być objawem choroby i czy innego rodzaju trudności.

Pozdrawiam!

Witam !
Proszę poszukać w internecie terapii RTZ lub terapeuty RTZ w swojej okolicy. Jest to terapia krótkoterminowa ale nastawiana na autopomoc. Może pan tez zapytać o to telefonicznie.
Pozdrawiam

Witam serdecznie

Nie sądzę, że w internecie znajdzie Pani pomoc, należałoby udać się do specjalisty psychologa, terapeuty, żeby przepracować swoje doświadczenia, wzmocnić system wartości, odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są Pani potrzeby , czego Pani brakuje .
Przy pomocy terapii uda się dojść do sedna i uporządkować to co się dzieje z Pani wyobraźnią, która na pewno może być Pani dużym zasobem i wartością.
Pozdrawiam ciepło
Anna Reklewska psychoterapeuta