Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych 7. dnia okresu

Witam. Pierwszą tabletkę antykoncepcyjną wzięłam dopiero 7 dnia okresu. Dowiedziałam się, że w tym przypadku tabletki nie są skuteczne. Czy jest więc możliwe że przesunął mi się okres i owulacja? Według naturalnego cyklu okres powinnam mieć 3 dni temu. A miesiączkę z odstawienia powinnam mieć już wczoraj. Jednak okresu nadal nie ma. Czy pomimo złego stosowania tabletek mój organizm mógł się rozlegulować?

Elżbieta Rhone

Witam,
faktycznie tabletki nie będą skuteczne w Pani przypadku. Przede wszystkim powinna Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki (bo zakładam, że współżyła Pani), aby wykluczyć ciążę.