Rozrost gruczołów w piersi

Moim problemem jest guz w lewej piersi. Znalazłam go w zeszłym roku. Na początku myślałam że to może związane z hormonami i po okresie przejdzie ale nie zniklo. Poszłam do ginekologa zbadał,zrobił usg i przepisał mi tab.antykoncepcjyjne.na 3 miesiące. Diagnoza była taka ze to jest rozrost gruczołów. Nic poważnego. Powiedział że po tabl. Znikną. Otóż nie zniknął,a wręcz trochę urósł i do tego zrobiła się się jeszcze jedna która jest bliżej pachy.a pierwszy guz jest mniej więcej długości 1,5 cm..

W taki wypadku trzeba wykonać kontrolne USG sutków i dołów pachowych i w przypadku ewidentnego rozpoznania guza wykonać biopsję cienkoigłową. O tych badaniach musi jednak decydować Pani lekarz prowadzący.