Rozrywający ból pośladka po iniekcji domięśniowej

Witam. Mój problem dotyczy rozrywającego bólu pośladka po iniekcji domięśniowej.Byłam u lekarza rodzinnego przepisał mi leki przeciwzapalne, i dał sierowanie na rtg odcinka ledzwiowego.Ból się zmniejszył, ale dalej mocno boli.Najbardziej boli przy dotyku, rozprzestrzenia się na cały pośladek i trochę w nogę.. Nie ma opuchlizny, tylko malutki siniak.Już 3 miesiące temu miałam z nim problem też po iniekcji, ale wtedy bolało tylko lekkoprzy dotyku,oklepaniu i czasem przy bieganiu.Co to możebyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zmian po iniekcji, np. krwiaka, ropnia, itd. Okolicę pośladka zdecydowanie powinien zatem ocenić lekarz POZ. Ponieważ może być to także wynik innych przyczyn, np. schorzeń kręgosłupa, które promieniują w okolicę pośladka, powinna Pani także wykonać zalecone RTG. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu.