Rozstanie po 7 latach związku

Witam. Właśnie odeszła ode mnie kobieta mojego życia. Po 7 latach i 5 pod jednym dachem. Wszystko układało się super, chociaż dawny żar trochę osłabł. Zawsze byłem dla niej dobry. Uważam że jestem dobrym człowiekiem. Czy jest możliwe, że ona odkochała się zupełnie i bezpowrotnie? Czy może jest szansa na reanimowanie uczucia. Poprosiłem ją o kilka spotkań aby rozeszło się to po kościach. Ja bardzo chcę o nią walczyć ale nie wiem czy jest sens. Bardzo proszę o pomoc.

Witam!
Odrzucenie przez ukochaną osobę to bardzo trudne doświadczenie, którym często mogą towarzyszyć stany depresyjne. Trudno powiedzieć co teraz czuje dziewczyna i co wpłynęło na jej decyzję o zakończeniu związku. Być może warto poczekać i zobaczyć czy jej uczucia są na tyle silne że zdecyduje się wrócić. Jeśli nie, warto zadbać o własne samopoczucie i uzyskać wsparcie w tej trudnej dla Pana sytuacji. Porzucenie wywołuje szereg konsekwencji psychicznych i somatycznych. Kiedy czujemy się bardzo źle psychicznie, także nasze ciało cierpi. Należy w takiej sytuacji szukać rozwiązań, które pomogą, a nie tylko zamaskują na chwilę ból. Poczucie, że jest Pan ważny dla innych osób, może z nimi porozmawiać i wspólnie poszukać rozwiązań pozwala zmniejszać psychiczne napięcie. O emocjach warto mówić. Pierwszy ważny krok już Pan zrobił - opisał Pan całą sytuację i poprosił o pomoc. Warto teraz zrobić kolejny - zwrócić się do bliskich osób, które mogą Pana zrozumieć i wesprzeć. Dzielenie się z innymi swoimi uczuciami i przeżyciami oraz wspólne pomaganie sobie pozwoli Panu przezwyciężyć trudności i zacząć układać swoje życie. Jeśli nie będzie miał Pan możliwości skorzystać z pomocy bliskich osób to zachęcam do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Wsparcie specjalisty i praca nad trudnymi emocjami mogą pozwolić Panu poradzić sobie z tą sytuacją i polepszyć Pana samopoczucie.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza