Rozstanie z partnerem uzależnionym od hazardu

Przeżywam ciężkie zerwanie. W 1,5 roku dużo przeżyliśmy. Jego hazard, odwyk, nerwicę lękową. To uzależnienie sprawiło, że stałam się nerwowa i zaczęłam prowokować awantury. Dużo się kłóciliśmy i w kłótni rozstaliśmy. Jakiś czas rozmawialiśmy, on się odezwał. Byłam pewna, że wrółcimy do siebie, jednak teraz czuję, że to stracone. Kocham go, akceptuję jego bagaż i chcę z nim być. Jak sobie poradzić z rozstaniem, skoro w głębi ducha mam nadzieję, że po prostu musimy od siebie odpocząć?

Być może - jeżeli zarówno Pani, jak i były partner tego chcecie - pomoże wam terapia par. Jednakże moze być to terapia długotrwała, biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy, które - jak się może wydawać - nie zostały zamknięte i wyleczone. Bez ich przepracowania powrót do tego związku może wiązać się z powtarzaniem się kłótni, awantur i agresji. Pozdrawiam.

Uważam, że powinna się Pani zgłosić do Poradni Uzależnień w swoim mieście - tam jako osoba emocjonalnie związana z partnerem hazardzistą, uzyska Pani fachową pomoc psychologiczną. Zmierzy się Pani ze swoimi wątpliwościami i problemami - czasem warto poświęcić dla siebie trochę czasu, aby lepiej funkcjonować. Dlatego zachęcam do wizyty w Poradni lub też w Punkcie Konsultacyjnym ds.Uzależnień jeżeli taki funkcjonuje w Pani mieście.

Dzień dobry, obawiam się, że może pani w pewien sposób być osobą współuzależnioną w tym związku. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą zajmującym się terapią par i rodzin w których pojawiło się uzależnienie. Pozdrawiam.