Rumieniowo-wysiękowe zapalenie błony śluzowej żołądka

Proszę o ocene wyniku gastroskopii. Rumieniowo-wysiękowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Drobny guzek podśluzówkowy części przedodźwiernikowej żołądka. Ekspertyza histopat. Wycinki błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka z cechami ogniskowego rozrostu nabłonka dołeczkowego. W jednym z wycinków w błonie podśluzowej rozrost tkanki mięśniowej mogący stanowić widoczny endoskopowo guzek cz. przedodźwiernikowej. przewlekłe zapalenie/+/ aktywność/-/ metaplazja jelitowa/-/ zanik/+/

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik badania histopatologicznego nie wskazuje na żadną istotną patologię i nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Mówiąc ogólnie rozpoznanie histopatologiczne wskazuje na zapalenie błony śluzowej żołądka. Podany wynik koniecznie powinien ocenić specjalista gastroenterolog.