Ryzyko ciąży po nagłym odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam.
Mam 27 lat, jestem kobietą. Mam nurtujące mnie pytanie i był bym wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.
Zażywam doustną antykoncepcję od dość długiego już czasu. W dwunastym dniu przyjmowania kolejnego tabletki kochałam się ze swoim partnerem. Następnego dnia nie przyjęłam tabletki, w kolejne dni też nie.
Czy możliwe jest że zajdę w ciążę? Na wykonanie testu jest jeszcze za wcześnie, aby wynik był wiarygodny.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety trudno przewidzieć zachowanie organizmu po nagłym odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. U jednych kobiet może w takiej sytuacji pojawić się miesiączka, u innych owulacja w kilka dni po, a nawet od razu. Jeżeli w Pani przypadku doszło do owulacji w kilka dni po odstawieniu tabletek, to jak najbardziej mogła Pani zajść w ciążę. Proponuję przeprowadzić test ciążowy w około dwa tygodnie od odstawienia tabletek, gdyby miesiączka nie pojawiała się.

Pozdrawiam serdecznie!