Ryzyko ciąży przy pominiętej tabletce antykoncepcyjnej

Witam, biorę tabletki około 2 lat. Niestety, miałam małą wpadkę. Zacznę od tego, że długo się nie kochałam z powodu zapalenia. Zapomniałam 3 tabletki z opakowania, tzn. z wtorku. W środę doszło do stosunku bez wytrysku (zapewnienia partnera). Po stosunku przyszła pora na tabletkę, a tam właśnie ta niespodzianka, wtorkowa tabletka, a miałam brać już środową. Wzięłam dwie naraz, tak jak powinnam. Przypominam, nie dochodziło do stosunków w tygodniach poprzednich. Jest jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie współżyła Pani w tygodniu poprzedzającym pomyłkę, to ryzyko ciąży może być związane tylko ze stosunkami mającymi miejsce w ciągu  7 dni po pominięciu tabletki. Przy pominięciu tabletki w pierwszym tygodniu należy zabezpieczać się dodatkowo przez 7 kolejnych dni. Odbyła Pani stosunek przerywany bez dodatkowego zabezpieczenia dzień po pomyłce. Istnieje ryzyko ciąży, choć jest ono małe, związane z możliwością obecności plemników w preejakulacie (płyn wydobywający się z męskiej cewki moczowej na krótko przed wytryskiem).

Pozdrawiam!