Ryzyko ciąży w wyniku stosunku przerywanego?

Witam.Mam problem a mianowicie chodzi o ryzyko ciąży. Dnia 8.11 kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia,stosunek przerywany. 11.11 dostałam okres,był taki jak zwykle. Już koniec grudnia a kolejnego okresu brak, do tego doszedł ból jajników. Dodam że miałam kiedyś problem z miesiączką, jest ona nieregularna a kiedyś zdarzył się jej brak aż przez 3 miesiące. Czy jest możliwość ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie możliwość ciąży jest, ale jest ono niskie. Proszę udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć ciąży, jednak nawłaściwiej będzie jeżeli potwierdzi bądź wykluczy Pani ciążę badaniem beta hCG w surowicy krwi. Ujemny wynik będzie wskazywał na zaburzenia miesiączkowania.