Ryzyko zajścia w ciążę przy antykoncepcji hormonalnej

Co robić w sytuacji gdy podczas stosunku pęknie prezerwatywa ale dziewczyna stosuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci tabletek antykoncepcyjnych? Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy dla bezpieczeństwa dziewczyna może wziąć tabletkę 72 po?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Pana partnerka stosuje antykoncepcję hormonalną nie ma powodów do obaw.