Sarkoidoza a rak płuc w rodzinie

Jestem po diagnozie 3 lata temu Sarkoidozy 2 stopnia (choć nie zdecydowano się na pobranie wycinka - małopłytkowość) Obecny rtg Miąższ płucny bez zagęszczeń.Serce o zaznaczonej przewadze lewej komory.Silniej wysycona aorta rysunek naczyniowy płuc prawidłowy Zarys wnęki pr.płuca na granicy normy może odpowiadać śladowemu powiększeniu węzłów chłonnych.Pasmo przytchawicze nie jest poszerzone.Wnęki nieposzerzone.Jamy opłucnowe wolne.Mój Tata i Brat zmarli-rak płuc.Mam 56 lat.Proszę o interpretację.
56 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Opis badania nie sugeruje obecności nowotworu. Jeśli chodzi o obecne w nim nieprawidłowości:
-Serce o zaznaczonej przewadze lewej komory najczęściej jest wynikiem nadciśnienia tętniczego lub zwężenia zastawki aorty
-Silniej wysycona aorta to skutek obecnych w niej blaszek miażdżycowych,
- Zarys wnęki pr.płuca na granicy normy może odpowiadać śladowemu powiększeniu węzłów chłonnych - zmiany typowe dla sarkoidozy.
Myślę że warto wykonać oznaczenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów i wdrożyć ewentualne leczenie obniżające ich poziom. Poza tym należy kontrolować ciśnienie tętnicze krwi i wykluczyć możliwość istnienia wad zastawkowych (echo serca). Badaniem dokładniejszym jeśli chodzi o diagnostykę sarkoidozy jest natomiast tomografia komputerowa.