Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Schizofrenia i leczenie w Polsce

Witam. Mój brat choruję na schizofrenię. Mieszka z mamą. Od kiedy mama zachorowała na raka zaczął być agresywny wobec niej, fizycznie i psychicznie. Nie jest zdolny do pracy bo paranoiczne doznania biorą górę. Lekarze w szpitalu radzą umieszczenie brata w ośrodku. Zanim o tym zdecydujemy chciałabym dać mu szanse na wyleczenie. Gdzie mogę go leczyć. W którym szpitalu czy klinice psychiatrycznej w Polsce?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Leczenie może zostać podjęte w którymkolwiek Szpitalu specjalistycznym z oddziałem psychiatrycznym w Polsce po uprzednim badaniu wstępnym pacjenta. Proszę zdecydować, gdzie tak na prawdę jest dla Państwa najwygodniej - np. w najbliższej Państwu okolicy, czy też wolicie Państwo zmienić bratu otoczenie i podjąć leczenie w bardziej odległej placówce w Polsce.

0

Dzień dobry. Schizofrenia bywa taką chorobą -niestety- która często nie daje się wyleczyć. Są okresy remisji, kiedy osoba chora funkcjonuje lepiej, ale w momencie kryzysu objawy mogą powracać. Pani brat zareagował nie tylko agresją na chorobę mamy. On się boi, bo sytuacja, w której się znalazł uległa destabilizacji. Leczeniem osób chorujących na schizofrenię zajmuje się większość oddziałów psychiatrycznych w Polsce. Polecam Kraków. Tu znajdzie Pani nieco namiarów: http://www.terapia-schizofrenii.krakow.pl/ Pozdrawiam, M.S-W.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety