Senność w ciągu dnia a rzucenie palenia i zaprzestanie picia alkoholu

Nie wiem dlaczego, ale czesto jestem spiacy w ciagu dnia pomimo, ze dobrze sie wysypiam. Co moze byc przyczyna? Dodam, ze ostatnio (kilka tygodni temu) zaprzestalem palenia papierosow i intensywnego uzywania alkoholu.. Czy to moze miec znaczenie? Mam 38 lat, nie uprawiam zadnego sportu, pracuje fizycznie.

Aleksander Ropielewski

Mogą to być objawy odstawienia nikotyny i alkoholu. W ten sposób organizm może zgłaszać swoją chęć otrzymania alkoholu lub nikotyny. Proszę się nie przejmować i nadal dbać o dużą ilość snu oraz dobrze się odżywiać. Jeżeli senność jest nie do wytrzymania sugeruję kontakt z lekarzem, który zaoferuje Panu pomoc w rzuceniu alkoholu i nikotyny, tak aby nie był to proces sprawiający nieprzyjemności.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski