Silne bóle jajników w pierwszy dzień miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 18 lat. Przez ponad rok bralam tabletki antykoncepcyjne Bonadea. Od maja tego roku nie biore tabletek i od tego czasu nie wspolzylam. Odkad przestalam brac tabletki w pierwszy dzien miesiaczki zdarzaja mi sie silne bole jajnikow, wymioty, biegunka i omdlenia. Czemu tak jest? Z gory dziekuje za pomoc :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są klasycznym przykładem PMS. Ponieważ tabletki antykoncepcyjne, poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną, łagodzą PMS, dlatego objawy nasiliły się po odstawieniu pigułek. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.