Silne odczuwanie stresu

Witam serdecznie. Mam 23 lata. Od ok. roku zauważyłam, że nasiliło się u mnie odczuwanie stresu,które często nie wiadomo czym jest spowodowane. Jak dochodzi mały problem(teraz zakładam małą działalnośc)to już w ogole nerwy cały czas.Odczuwam taki plytki oddech,szybsze bicie serca, przygnębienie, ciężko mi się skupić. Często nie wiem przez co i zastanawiam się nad tym wyszukując problemy. Co zrobić? Żadne ziołowe tabletki uspokajające nie pomagają- udać się do psychologa? Proszę o pomoc,Ania.

Zmianom w życiu towarzyszą różne emocje. Zakładanie działalności gospodarczej to duża zmiana. Może budzić przyjemne uczucia, bo kojarzy się z rozwojem, niezależnością, braniem spraw w swoje ręce, ale jednocześnie może budzić lęk, obawę jak sobie Pani da radę, może też budzić fantazje, że będzie musiała Pani znać się na wielu rzeczach naraz. Nie tylko w swoim fachu, ale też w podatkach, ubezpieczeniach, rozliczeniach. To nie mało zadań jak na jednego człowieka. Poza tym jest Pani w wieku kiedy mniej więcej ludzie kończą (zakładam) studia, zakładają rodziny, to też przysparza trudnych emocji. Proponuję pójść na konsultacje do psychologa, żeby zbadać, co się dzieje i określić jakiego wsparcia teraz Pani potrzebuje. Powodzenia!

Witam Panią, w takiej sytuacji nie warto czekać dłużej. Z Pani opisu wynika, że przeżywany stres znacząco i negatywnie wpływa na komfort i zadowolenie z życia. W pierwszej kolejności polecałabym Pani wizytę u psychoterapeuty, on stwierdzi, czy Pani stan wymaga wsparcia farmakologicznego. Pozdrawiam serdecznie.