Skąd to krwawienie?

Witam serdecznie, mam 24 lata. Rok temu poroniłam pierwszą ciążę, obecnie z mężem staramy się o dziecko. Nurtuje mnie jednak bardzo dziwna sprawa. Na przełomie ostatnich 5 dni dwukrotnie współżyłam z mężem i zarówno za pierwszym, jak i drugim razem pojawiło się krwawienie podczas stosunku.

Zastanawia mnie fakt skąd taki stan rzeczy się bierze? Czy takie krwawienie jest normalne? W czwartek mam wizytę u ginekologa, ale chciałabym wiedzieć coś wcześniej.
Dodam jeszcze, że dziś jest 26 dzień cyklu.
Pozdrawiam Marcelina.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie kontaktowe (czyli np. po stosunku) jest dość typowym objawem nadżerki szyjki macicy. Może ono być również spowodowane innymi stanami, jak polip, mięśniak czy infekcja w drogach rodnych. Lekarz na wizycie powinien zidentyfikować przyczynę Pani dolegliwości na podstawie badania ginekologicznego.
Pozdrawiam serdecznie!