Skrócony cykl miesiączkowy a wskazania do łyżeczkowania jamy macicy

Witam.Mam cykle 26-28 dniowe.Ostatni cykl trwał 22 dni.Byłam w tym czasie przeziębiona,miałam lekką gorączkę.Znam swój organizm i zawsze kiedy jestem chora mój cykl się zmienia.Raz w roku zazwyczaj mam jeden cykl krótszy. Wybrałam się po miesiączce na kontrolną wizytę,zrobić usg,cytologię itd.W badaniu na fotelu i w usg wszystko w normie,a pani dr powiedziała,że muszę zrobić łyżeczkowanie macicy.Mam 40 lat i uznała ten trochę skrócony cykl za nieprawidłowość.Ma rację?

trudno bez badania kwestionować diagnozę ginekologa, jeśli ma Pani wątpliwości to prosze umówić wizytę u innego ginekologa