Skuteczność metody Yuzpe przy wykorzystaniu tabletek antykoncepcyjnych Sidretella 30

Skorzystałam z metody Youzpe. Wzięłam do tego celu tabletki Sidretella 30. Czy wybrałam dobry lek (chodzi o skład i działanie)? Czy zadziałają one na tej samej zasadzie co np. Escapelle? Pozdrawiam, O.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Metoda Yuzpe nie jest polecaną metodą. Nie ma tu jednak znaczenia wybór tabletek hormonalnych. Skuteczność tabletki awaryjnej, np. Escapelle jest wyższa.