Ślady krwi na kale i podrażnienie odbytu u 27-latka

Potrzebuje informacji. W tym tygodniu mialem silne zaparcie. Uczestniczylem tez w spinningu. Po wyproznieniu zauwazzylem slady krwi na kale i papierze. Aktualnie czuje podraznienie odbytu. Prosze o informacje czy to moze wynikac z samego wyproznienia i drobnego uszkodzenia naczynek, czy sa to pierwsze objawy hemoroidow, polipow lub innych czynnikow.

Witam! Opisywane objawy mogą być spowodowane zaparciem jednak w celu wykluczenia innych przyczyn krwawienia z odbytu wskazana jest wizyta u lekarza. Proszę pamiętać o odpowiedniej podaży płynów podczas treningów oraz o diecie bogatej w błonnik, celem uniknięcia kolejnych epizodów zaparć.