Krew na papierze toaletowym, zaparcia i ból podczas wypróżniania

Krew na papierze toaletowym Od stycznia tego roku stopniowo zaczynały sie problemy z zaparciami. W wyniku tego od czasu do czasu pojawial sie bol podczas wypróżniania się. Pojawila sie krew dwa razy. Od ponad tygodnia bol byl silny piekacy i kłujący. Od 3 dni stosuje diete bogatą w błonnik i zauwazylam poprawe nie jest cieżko załatwiać się, ale znowu zauważyłam krew na papierze. Co to oznacza? Jestem za granicą i nie wiem co mam robić? czy mam poczekac i to się zagoi?

Prawdopodobnie zaparcia doprowadziło do rozwoju hemoroidów. Nie wymaga to zapewne nagłej interwencji medycznej, ale jak tylko będzie Pani miała możliwość dobrze byłoby skonsultować problem z lekarzem. Do tego czasu dieta bogata w błonnik i płyny powinna zapobiec pogarszaniu się problemów.

Prawdopodobnie problemy z wypróżnieniami doprowadziły do rozwoju hemoroidów. Nie jest to problem wymagający szybkiej interwencji medycznej, jednak jak będzie miała Pani możliwość dobrze byłoby skonsultować go u lekarza. Do tego czasu dieta bogata w błonnik i płyny, ułatwiająca wypróżnienia powinna się przyczynić do złagodzenia obecnego stanu i zapobiec dalszej progresji problemów.