Zaparcia i rozwolnienia na zmianę

Mniej więcej tydzień temu miałem różne problemy z wypróżnianiem się. Miałem na zmianę - zaparcia i rozwolnienia. Podejrzewam, że to przez złe odżywanie, ponieważ zawsze jadłem zdrowo, dużo błonnika, itp. Być może ta drastyczna zmiana tak wpłynęła na wypróżnianie się? Od tygodnia odczuwam silne szczypanie przy oddawaniu stolca. Ból utrzymuje się do kilku minut po wypróżnieniu. Dodatkowo, zauważyłem na papierze jasną ciecz - podejrzewam, że to krew. Co to za schorzenie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania nie da sie postawić diagnozy, konieczna jest wizyta u lekarza, w tym badanie per rectum, może mieć Pan szczelinę odytu lub hemoroidy. A zaburzenia w wypróżnianiu jak najbardziej moga być spowodowane niewłaściwą dieta.
Pozdrawiam